X
تبلیغات
رایتل

یکم:

آب پاکی را همان یک شب مانده به اعلام عید،آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس به روی دستمان ریخت که در موعظه های سحری سیمای خلیج فارس پیش دستی کرده و فرمودند که ساختن مصلا و مسجد از وظایف امامان جمعه نیست ونباید از آن ها در این زمینه انتظاری داشت.

البته در این هیچ شکی نست که امام جمعه استان ها وظایف بسیار مهم تری از ساختن مسجد ومصلا بر  عهده دارند اما ای کاش ایشان روشن می فرمودند که ساخت مصلاها در کشور ودر سایر استان ها چگونه صورت گرفته وکدام نهاد متولی این امر مهم است واز چه کسی باید انتظار داشت؟

آیا اداره کل اوقاف واور خیریه که درآمدهای هنگفت زیارت گاه ها واموال وقفی رادر اختیار دارد مسوول است؟

یاسازمان تبلیغات اسلامی ؟

یا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی؟

یا مدیریت حوزه علمیه بندرعباس؟

یادفترهماهنگی امامان جمعه؟

یا مجمع جهانی اهل بیت ع ؟

یا جامعه المصطفی؟

یا دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم؟

....

بالاخره تعیین مسوول ساخت این مصلای چند ساله بندرعباس یک جایی لازم می شود.مثلا برای تشکر وقدردانی در روز افتتاح که لازم هست. لازم نیست؟

دوم:

سال های قبل نماز عید بیشتر می چسبید چون در و دیواری نداشت و می شد از هرجایی و با هر سنی و با هر شکلی وارد شدامسال اما فنس و حصارهای فلزی مانع ورود بودند وباید مثل جوجه از یک گوشه ای فرو می رفتی داخل .البته مثلا درهای 50سانتی در نظر گرفته شده هم فرق چندانی نداشت

برگشتن اما بدتر و فجیع تر بود چرا که چند هزار نفر باید از همین سوراخ ها خودشان را با فشار بیرون می کشیدند با پیراهن عیدی پاره شده و نفس حبس شده  و تمرین فشارشب اول قبر و...

لطفا هرکس مسوول هست برای سال بعد ازخیر ساخت مصلا گذشتیم و منصرف شدیم فقط همین سوراخ ها را کمی گشاد تر کنند واگر زحمتی نیست تعدادشان راهم بیش تر کنند.البته محض خاطر مادر بزرگ ها.

خودتان در تصاویر ببینید وبا وجدتان تان قضاوت کنید

سوم:

خداییش فضای بصری امسال مصلا نسبت به قبل شادتر و بهتر شده بود چرا که تبلیغ «فست فود»ها و شهر بازی و کافی شاپ مجتمع تجاری «نور»زمینه جذابی برای نو نهالان حاضر در نماز بود و برای بزرگسالان هم روبه روی نمایی طراحی شده از «مسجدجامع بندرعباس » قرار داده شده بود تا به تفکر و ذکرهای روز عید مشغول باشند و از این  رو از روابط عمومی شرکت ساختمانی صخره سازان باید تشکر گردد.

چهارم:

با این که انتظار می رفت احتمالا امام جمعه بندرعباس در بزرگترین رویداد و تجمع مومنان شهر اشاره ای هم به مساله تجزیه هرمزگان و مخالفت با این امر هم کنند اما این انتظار یک ماهه با سکوت رو به رو شد تا مشخص شود که پاسخ گویی به این مساله هم مثل ساخت مصلای شهر متولی خاصی ندارد! با هر شکلی بود نمازعیدمان را مثل بقیه مردم بندرعباس در وسط مصلای نیمه ساز رها شده ودر  میان میلگرد وسیمان وخاکروبه و...خواندیم وبرگشتیم ودر راه همه به این دعای قنوت عید فکر می کردم: ذخرا و شرفا و کرامتا و مزیدا!


توضیح:بندر عباس بزرگ ترین شهر ساحل شمالی خلیج فارس است جالب است که بدانید سومین مسجد ومصلای بزرگ جهان با فاصله ای اندک از مصلای بندر عباس در ساحل جنوبی خلیج فارس قراردارد برای تماشای آن به این دونشانی برویدلینک اول :خبرگزاری شبستان    لینک دوم : ویکی پدیا

عکس: عبدالحسین رضوانی