X
تبلیغات
رایتل


 وزنه بردار  هرمزگانی در رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی  آسیا تیم کشورمان را صاحب مدال نقره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید عسکری که در مسابقات دسته 56 کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب وزنه 115 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرده بود در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 140 کیلوگرم را بالای سر برد اما در دو حرکت بعدی خود نتوانست وزنه‌های 148 و 150 کیلوگرم را مهار کند تا با مجموع 255 کیلوگرم مدال نقره حرکت یک‌ضرب، دوضرب و مجموع را از آن خود کند.

"ووجینگ بیائو" از چین با بالای سر بردن وزنه‌های 130 کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب و 158 کیلوگرم در دوضرب، با مجموع 288 کیلوگرم مدال طلای حرکت یک‌ضرب، دوضرب و مجموع را به دست آورد.

"ماکاروف" ازبکستانی هم که در حرکت یک‌ضرب با رکورد 114 کیلوگرم سوم شده بود، در حرکت دوضرب وزنه 140 کیلوگرم را بالای سر برد اما از آنجایی که 100 گرم از مجید عسکری نماینده کشورمان سنگین‌تر بود در جایگاه سوم حرکت دوضرب قرار گرفت تا با مجموع 254 کیلوگرم سه نشان برنز یک ضرب، دوضرب و مجموع را در کارنامه خود ثبت کند.

مدال نقره مجید عسگری باارزش‌ترین مدال سبک وزن وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال‌های پس از پیروزی انقلاب به شمار می رود. پیش از این سید مهدی پانزوان در بازی‌های آسیایی بانکوک تایلند در سال 1998، مدال برنز دسته 56 کیلوگرم را به دست آورده بود و مجید عسکری پس از 13 سال توانست وزنه برداری ایران را دوباره در سبک وزن پیکارهای آسیایی صاحب مدال کند.

چهره درخشان وزنه برداری ایران در سبک وزن هم محمد نصیری است که آخرین بار در سال 1977 و در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بغداد، مدال طلای دسته 56 کیلوگرم را برای ایران به ارمغان آورد.

این ورزشکار جوان وخوش اخلاق ساکن شهرستان رودان هستند