X
تبلیغات
رایتل
 

نه جناب آقای سید مصطفی ذوالقدر اصلاح طلب اش

نه حضرت آقای محمدآشوری تازیانی اصول گرای اش

نه برادرمحمدامین فرج زاده اش که مجلس تمام شدولی معلوم نشد اصول گرا است یا اصلاح طلب.

هیچ کدام.

هیچ کدام ازاین آقایانی که همیشه ابوموسی را به عنوان پسوند نمایندگی شان اضافه می کنند تا به خلق الله یاد اوری کنند که نماینده بندرعباس،بندرخمیر،حاجی آباد،قشم وابوموسی هستند وبا این حساب چه قدر سرشان شلوغ است!

هیچ کدام این حرف را نگفتند.

بلکه این «عبدالله کعبی» نماینده آبادان بود که به اماراتی ها اخطار کرد که پرچم شان را از آب های ایران در جوار ابوموسی و بر فراز یک سکوی گازی پایین بکشند.

اگر صدسال قبل نیز که به تحریک انگلیسی ها قبیله جواسم از شارقه ،بیرق شان را بر فراز برخی جزایر برافراشتند وبرخی دلسوزان این آب وخاک چون سدیدالسلطنه بندرعباسی نسبت به آن حساسیت نشان می دادند،حاکمیت مرکزی در تهران اقدامی به موقع نشان می داد این پرچمک ها تا امروز محل نزاع واختلاف نمی شدند.

پایگاه اطلاع رسانی مجلس خبر را این گونه بازتاب داده است

"عبدالله کعبی" با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلمان ایجاد کردند.

وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.

عبدالله کعبی اروز یکشنبه ۵ تیر در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.