X
تبلیغات
رایتلامروز ششمین جشنواره‌ی عکس اردی‌بهشت (که حالا دیگر پسوند جشنواره‌ی ملی اردی بهشت را بر خود دارد) در بندرعباس و در فرهنگ‌سرای طوبایش افتتاح شد.

نهال کوچکی که روزی روزگاری به دست چند جوان جسور در باغچه‌ی یک بندر روییده بود امروز در ساده‌ترین فراخوان‌اش بیش از 7000عکس را از سراسرکشور به سمت خود جلب می‌کند!

تا این جای کار انجمن عکاسان هرمزگان در کنار سایر انجمن‌ها کار بزرگی را به انجام رسانده‌اند که شاید جدا از به دور بودن از حاشیه‌های خبرساز باید آن را در روحیه‌ی زنده وسخت‌کوشانه‌ی اعضای این انجمن دانست.

برای خود نمایشگاه و روند عکاسی در هرمزگان و کشور نقدی داشتم که به موقع خواهم نوشت.

 

اما عجالتا:

چه قدر به‌جا خواهد بود که همانند جشنواره شعر و قصه‌ی جوان این‌بار در حوزه‌ی عکس شاهد این باشیم که دبیرخانه‌ی دایمی این جشنواره در هرمزگان تثبیت شود. چرا که جریان عکس هرمزگان همانند جریان شعرش در سطح کشور شناخته شده و پویاست.

و به‌جاتر این خواهد بود که هرساله به عنوان شناخته‌‌ شده‌ترین فعالیت فرهنگی برگزاری جشنواره شعر و قصه در دی ماه و جشنواره عکس  در اردی‌بهشت هرسال در تقویم فرهنگی استان ماندگار شود و برای شهروندان به صورت یک سنت هرساله در بیاید و چهره‌ی صرفا تجاری شهر(البته تجارت دلالی و قاچاق) اندکی تلطیف شود.

اداره‌ی کل فرهنگ وارشاد اسلامی و شهرداری بندرعباس هم با هم می‌توانند در تکثیر چنین فضایی برای شهروندان شریک باشند.

با خسته نباشید به تک‌تک بچه‌های انجمن عکاسان هرمزگان به خصوص آقایان حسام‌الدین انصاریان و حسن بردال.

فرصت تماشا را از دست ندهید، برنامه‌های جنبی هم از فردا برقراره.